AFIRMACE. Začátek vašeho nového JÁ

Srdečně vás zvu do světa AFIRMACÍ. Provedu vás co nejpodrobněji informacemi, které vám mohou pomoci a které mohou být vaším průvodcem při vašem vědomém rozhodnutí a prozkoumání tohoto neprobádaného světa.

Ti, kterým funguje představivost, si mohou klidně představit planetu, která se jmenuje SVĚT AFIRMACÍ. Je jedno, jestli patříte mezi dobrodruhy nebo víkendové výletníky, tento svět je pro všechny.

Pro všechny, kteří rádi vyzkouší pro ně neznámou zemi a ochutnají její hojnost, krásu, kouzlo a pohostinnost, které má tato země pro každého, kdo ji navštíví a kdo se na ni přijde podívat. Jsou vítaní všichni ti, kteří se vědomě rozhodli svůj život uzdravit a postoupit kupředu na cestě pozitivní změny.

Nechte se unášet svojí fantazií, můžete si představit svět, který má úplně stejně jako naše planeta vodu, vzduch, zemi, stromy, řeky, květiny, zahrady, zvířata. Vše z tohoto světa je láskyplné a připravené ve své přirozenosti pomoci návštěvníkům, kteří si tím, že jejich svět navštíví, říkají o sdílení jejich radosti, lásky, úsměvu, klidu a pohody.

Někteří z vás mohou namítat, že jim představivost vůbec nefunguje. Naprosto chápu vaše rozporuplné emoce, chtěli byste se tam sice zajít podívat, ale nevíte jak. Možná také máte strach z neznáma.

Měla jsem vždy kolem sebe dvě skupiny lidí. Jedni na ezo, duchovno a anděly věřili a chlubili se tím, že mají nějaké zážitky, které jsem já nechápala. 

Říkali, že jim prý vše funguje, ale přitom, když jsem se na ně podívala zblízka, nebo těma svýma očima, jejich energie a energetické tělo říkalo naprosto něco jiného. 

Druhá skupina lidí byla zase naprosto opačného, materiálního, rázu. Těm nic ezo a duchovno neříkalo, nic se nechtěli učit a nic nechtěli vědět. 

Na nic nevěřili a nevěděli, proč by se tím měli zabývat, když je jim dobře v tom, v čem žijí. Možná si to mohou říkat, ale opět je to jejich energie, která prozradí, jak to vlastně všechno mají. 

Každý je strůjcem svého štěstí a tak to je.

Řekla bych, že se v poslední době k těmto dvěma skupinám tvoří ještě jedna, třetí. Která se krůček po krůčku učí různé techniky, rituály, výzvy, kurzy, tak aby si mohla tvořit svůj život v hojnosti a svobodě. 

Já jsem na úplném začátku naprosto patřila do té druhé skupiny, nikdo mi nic nevysvětloval, ani nedokázal vysvětlit a pomoci. Spoustu otázek, žádné odpovědi. 

Postupně během mého života mne duchovní průvodci provázeli skupinou první, což bylo velice těžké, protože jsem něco chtěla vědět, ale s odpovědí jsem nechtěla souhlasit nebo se mi vůbec nelíbila. 

Vztekala jsem se, že to je tak náročné, že to není na lusknutí prstu, že si řeknu, dnes budu vděčná, dnes budu láskyplná, dnes budu v pokoře. To chtění je naprosto v pořádku, ale jako u všeho, bez práce nejsou koláče. 

Nedá se to koupit v supermarketu anebo někde podpultově. Není to tak, že kdo je bohatý a má na to, si to může pořídit, a kdo šetří každou korunu, tak ten na to celý život nedosáhne. Je to všechno jinak. 

Všichni na to můžeme dosáhnout. Je to o naší zodpovědnosti, trpělivosti a praxi. Tolikrát jsem si říkala, už je to všechno za mnou, už jsem z toho venku, nemusím na sobě tolik pracovat. Omyl. 

Další mýtus, který se šíří naší společností. Nemá to být práce, má to být naše přirozenost, naše podstata. Naše náplň běžného dne. Naše hojnost ve všech oblastech.  Je to nikdy nekončící cesta. Čím déle jdete, tím více jste žíznivý po dalších zážitcích, zkušenostech a moudrosti. 

Byla to dlouhá cesta, na které jsem musela zpracovat mnoho svých podvědomých programů, názorů. Svých i převzatých. Naučit se vidět své světlo a svoji energii. Mám moc ráda komunikaci na úrovni energie, protože tam se nikdy nelze zmýlit, co za tím opravdu je. Tam nedochází k domněnkám nebo k posuzování. Je to naprosto čistý kanál bezpodmínečné lásky. 

Afirmace pro mne byla dříve jen slovo. Někdo s ní uměl pracovat a někdo se jí vysmíval. Nebylo návodu, jak do jejích tajů proniknout. K čemu ta afirmace vlastně slouží a proč je tak důležité se jí věnovat a přijmout do svého života?

Když jsem nevěděla jak začít, pomáhala jsem si ze začátku právě tím již zmiňovaným světem, planetou, zemí. Chodila jsem se tam procházet pokaždé, když jsem měla ráno chvilku, kdy jsem si přivstala. Protože když už se pak vzbudí děti, nebo zazvoní budík, tak naše pozornost do sebe sama je naprosto rozbitá a nasměrovaná spíše na automat. 

Ale nejlépe mi to šlo večer před spaním, kdy byla tma, ticho. Dala jsem si ruce na hruď a ponořila se do slov afirmace, kterou jsem si vybrala na určité téma a na určitou oblast. 

  • Jednomu tématu je vhodné věnovat 21 dnů a používat maximálně 3 afirmace, víc ne. To zase až po těch 21 dnech.
  • Při formulování afirmací se nemají používat zápory, předpona NE a slůvka jako nechci, nemohu, nemám apod.
  • Afirmace se má formulovat vždy v 1. osobě jednotného čísla a v přítomném čase. Je třeba se vyvarovat formulací, jako Já chci nebo Budu mít.

Je určitě dobré si téma, oblast i afirmaci zapsat. Ze začátku vám může dělat potíže si ji zapamatovat. To se spíše zaměřujete na to, abyste ji vyslovovali správně, a nejste do ní tak ponoření, jako když už ji umíte, a pak už se do ní jen noříte a noříte… Výsledky na sebe nenechávají dlouho čekat.

 Afirmace je velice mocná.

Vedla jsem rozhovor se svým duchovním průvodcem a ptala se, co mohu udělat pro ty lidi, kteří se chtějí pohnout z místa, ale stále se točí ve svém začarovaném kruhu. Jak je mohu z toho kruhu vytáhnout. 

Odpověď, kterou jsem dostala, mne velice překvapila, ani ne tak rychlostí, ale tou přirozeností a jednoduchostí. Používáme slova. Na téma SLOVA jsem psala nedávno článek, ten tu nebudu více rozebírat, kdo by si ho chtěl přečíst, může určitě zde.

Slova, věty, myšlenky, které používáme, ať už vědomě či nevědomě, jsou také afirmací. A vše funguje zákonem vesmíru, co vysíláš, to se ti vrací. 

Takže ti, co si říkají: “Nejhorší je být nemocný,” jsou stále nemocní. Je jedno, jakou nemoc zrovna mají, ale vždy nějaká přijde. 

To kdyby říkali: “Nejlepší je být zdravý,” tak se to projeví naprosto opačným účinkem. Jejich zdraví bude v pořádku a ještě budou mít dostatek energie na vše, na co sáhnou. Vidíte v tom ten rozdíl? Je to jen o pohledu a uvědomění, co si do svého pole přitahujete.

Je také důležité zmínit, že když se snažíme zbavit zaběhlého schématu, může se nám občas zdát, že se celá situace na určitou dobu spíše zhoršila. Na tom ale není nic špatného. Znamená to, že se situace dala do pohybu. Naše afirmace fungují a je třeba pokračovat dál.

Často opakovaná afirmace má schopnost jako jakákoliv jiná myšlenka.

Afirmace je jako semínko zaseté do země. Nejprve ji musíme zaset, nechat ji vyklíčit, zapustit kořínky, a pak si půdou prorazí cestu vzhůru. Tak jako nikdy neuvidíme okamžitě vyrostlý keř růže, ale vidíme stonky, poupata, která pomalu rozkvétají do své nádherné velikosti.

Na tomto příkladu je dobré si uvědomit, že nějaký čas trvá, než ze semínka vyroste rostlinka, květina, strom.

S afirmací je to naprosto stejné, nějaký čas trvá, než od prvního prohlášení dospějete k požadovanému nebo vytouženému výsledku.

Vyžaduje to dávku trpělivosti, vnitřní disciplíny a pravidelné opakování.

Když to řeknu hodně jednoduše, tak jde v podstatě o citát, který je součástí našeho smýšlení, kdy se ztotožňujeme s myšlenkou obsahu. 

Většinou jde o krátké věty, které nás nějak vnitřně posilují a jejich vibrace nám uvolňují naše bloky a strachy, který každý kolem sebe máme.

  • Opakujte si afirmaci každý den ráno hned po probuzení a večer těsně před usnutím.
  • Naučte se afirmaci nazpaměť. Odříkávejte afirmaci nahlas, během dne si ji zpívejte v autě nebo v koupelně.
  • Napište si afirmaci na papírky a ty si rozmístěte různě u sebe doma nebo na svém pracovišti, abyste ji měli co nejčastěji na očích. Nechcete-li, aby ji druzí viděli, vložte si ji do šuplíku nebo do své oblíbené knihy, osobního deníku.

Opakování afirmace je vyšlapávání cestičky k vytouženému přání. Pěstování si svého semínka a piplání se s ním, zalévání, okopávání, hnojení, radování se z malých úspěchů.

Afirmace nejlíp funguje těm, kteří se dokážou přesvědčit a procítit ji. Už to své přání mají a otevřou se s důvěrou všem možnostem, kudy a jak se k němu dostanou. 

Mistři vizualizace posviští ještě rychleji. 

Zní to prostě, ale pro některé lidi to snadné opravdu není. Zákon přitažlivost reaguje na naši energii a vibraci. A proto pouhým přeříkáním afirmace po nás tato sjede jako po vodě. Ale pokud slova procítíme v pokoře, v hloubce ponoru, účinek je mnohem rychlejší a je brzy znát.

Můžete namítat, že když jste hluboce nešťastní a zasažení bolestí, že vám nějaká slova přijdou jako zbytečná nebo dokonce jako úplný blábol. Tomu rozumím, když sliby, že bude líp, nebo že poklad nalezneš v srdci, jsou jen pohádkou.

Nemůžete dělat takové velké skoky, pokud se nacházíte v úrovni, že tomu nevěříte. Zkuste začít na maličkostech. Ne, že chcete hned z bolesti skákat na pláži ve vlnách, ale že vám pro začátek bude stačit být zdraví a dojít si sami na procházku.

Nemůžete vyběhnout schodiště, když nemůžete chodit. Učíte se krok za krokem a běhání přijde ruku v ruce s vytrvalou pílí a trpělivostí tréninku. 

Moje zkušenost je, že jsem si z afirmace udělala milou společnici, dobrou kamarádku a rádkyni. Pokud v ní cítím nějaký odpor, jdu do hloubky, proč tomu tak je, co bych si ještě měla uvědomit, co nemám zpracované.

Mám dovoleno z nebeské úrovně stahovat osobní afirmaci pro lidi, kteří si o ni požádají, podmínkou je, že musí poslat fotku svých očí. Říká se, že oči jsou oknem do duše. Takže mne tato podmínka nepřekvapila. 

Mám již mnoho stažených afirmací. Každá je jiná. Víte, co je na tom nejzajímavější? Že každému člověku přijde afirmace zrovna na tu oblast, kterou má vyřešit. Ne na tu, co by si přál, ale na tu, co potřebuje jeho duše. 

Zpětné vazby jsou ještě úžasnější. Ti, co je skutečně používají, tak cítí změnu energie ve svém prostoru, na těle, v srdci. Podle jejich slov takové pohlazení a zklidnění. Překonání bludného kruhu. Nebo pohnutí z místa. Vidí světlo, kde ho neviděli. Našli řešení v tom, v čem si nevěděli rady. Dostali naději.

Je velice důležité zmínit, že s čím se ve své mysli a ve svých slovech ztotožňujeme, s tím si tvoříme svoji realitu v budoucnosti. Svá slova a myšlenky můžeme halit do lásky a radosti. Je toho tolik, co máme.

Ráda zkoumám účinky afirmací, ráda zkoumám, co vše se dá změnit, naprogramovat prací s podvědomím. Sama si je říkám a mění mi život, afirmace prostě miluju! 

Vejděte do Světa Afirmací, do své zahrady života a zasaďte nové myšlenky a představy, které jsou pro vás krásné a vyživující. Můžete o ně pečovat a sledovat, jak rostou do krásných květů a plodů, které vás budou postupně sytit a po celý život vyživovat.

Neplýtvejte časem hledáním důvodů, kterými se cítíte omezováni, nesvádějte to na špatné vztahy, problémy, nemoci, chudobu a tak dále. Čím více o problému mluvíte, tím více jej k sobě připoutáváte. Neobviňujte ostatní z toho, co ve vašem životě zdánlivě nefunguje, to je jen ztráta času. 

Přikládám afirmace pro různé oblasti, jsou pouze návodem, který vám ukazuje mnoho různých způsobů, jimiž můžete přistupovat k vytváření svých vlastních pozitivních afirmací.

  • Zdraví – “Každá buňka mého těla je zdravá a zářící.”
  • Emoce – “Své stíny rozpouštím do světla.”
  • Životní situace – “Svůj život procházím s lehkostí a láskou.”

Láska, uznání, vděčnost a komplimenty jsou také afirmacemi a podobně k vám budou přitahovat to, co jejich prostřednictvím vyjadřujete.

Stejně jako nezáleží na tom, kde začnete s úklidem domu, nezáleží také na tom, kterou oblast svého života začnete měnit. Nejlepší je začít s něčím jednoduchým, neboť tak rychle dospějete k výsledkům a vypěstujete si důvěru, abyste se mohli pustit do složitějších záležitostí.

Připojte se k tomu nespočetnému množství lidí, kteří změnili svůj život k lepšímu tím, že dělali to, co jim přinášelo úlevu, smysl, rozhodnutí, intuici a víru.

Vím, že to dokážete. Pozitivní změny, k nimž bude ve vašem životě docházet, vám udělají velikou radost.

To bude začátek vašeho nového já.

Hodně štěstí. S úctou Jana SADAI 💗

PS: Vše se do tohoto článku nevešlo. Zkuste si tento 1. díl přečíst několikrát, tak, abyste se naladili na energii AFIRMACE, a můžete se těšit na 2. díl, kde půjdeme více do podstaty a hloubky.

Jana
Převedu tě na cestu tvé duše, otevřu ti dveře k vnitřní svobodě a tvému světlu. Smysl a zároveň poslání mého života mne vede pomoci lidem na cestě do jejich nitra. Společnou cestou probouzet a rozsvítit jejich temná místa. Nahlédnout do mé osobní cesty můžete zde >> Pokud se chcete naučit pojmenovat Vaše přání a pocity. Máte spoustu přání a žádné se vám neplní? Mám pro vás krásně popsaný návod, doplněný mým osobním příběhem, jak nejlépe si o své přání požádat. Vše najdete v ebooks ZDARMA Jak psát svá přání>> Jsem autorkou karet AFIRMACE SEBELÁSKY>> , návrat k Lásce, návrat k sobě, které mohou být pro vás jako energetický zářič a mohou vám dát, co právě teď potřebujete na své cestě, podpořit vás a pomáhat vám. Bylo mi dovoleno stahovat automatickým písmem OSOBNÍ AFIRMACE>> , které pomáhají díky jejich energii přejít ke změně. Tam kde slova nestačí, afirmace pomůže. Úžasného společníka BAREV můžete získat v 1DENNÍ PROŽITKOVÝ WORKSHOP>>, kde si dovolíte propojit s energii barev a dovolíte si probarví svůj každodenní života. Věnujte si denně 5 minut času pro sebe a naučte se řeči svého těla. Ráda Vás přivítám v uzavřené skupině SLOVA DUŠE JEDNODUŠE>> , která je zaměřená na slova a cestu sama k sobě, na LÁSKU. Doprovázená energií RADOSTI, LASKAVOSTI A OTEVŘENOSTI. S možností najít zde informace, rady, inspirace v komunikaci s našim srdcem, signály a indície, které nám naše tělo dává verbálně či zdravotně. Otevíráme témata, nejvíce na počáteční písmeno “O,” jak na úrovni duše, tak na úrovni energie a bytostí světla. Sdílím techniky SEBELÉČENÍ, které můžete praktikovat a pomoci nejen sama sobě, ale i druhým lidem. Mojí radostí jsou ENERGETICKÉ HOVORY NASLYŠENOU>> Těší mě, pokud mohu lidem podat pomocnou ruku a být nápomocná jejich proměně a uvědomění si jejich světla, nalezení sebe sama, když jim pomohu vidět svoji jedinečnost a dary, které každý v sobě má a dokáže s nimi pracovat.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů